24 students

Szkolenie kierowane jest do:

Wszystkich instruktorów i trenerów ruchu  a także osób które pasjonują się ruchem i są aktywnymi sportowcami.

 

Każdego coś kiedyś bolało. Spora część z nas miała jakieś kontuzje. Wydaje się, że nasze życiowe doświadczenia wystarczą, aby zrozumieć dlaczego boli. Przecież jak boli to znaczy: zepsute. Wydaje się to proste i logiczne.

Zatem, dlaczego zdarza się, że odczuwamy ból na początku treningu a na końcu już nie? Jak to jest, że jednego spokojnego dnia dokucza noga, a następnego podczas biegu wszystko jest ok? Dlaczego skręcona kostka boli średnio dwa tygodnie, a goi się przez sześć?

Wiedza zdobyta podczas szkolenia odpowie na te i na wiele innych pytań. Pomoże zrozumieć dlaczego boli i jakie czynniki mają wpływ na to co czujemy. Podczas zajęć w jasny i czytelny sposób zostaną zaprezentowane podstawy fizjologii i anatomii, najnowsze badania i odkrycia naukowe oraz wskazówki, jak w praktyce wykorzystać tą wiedzę zarówno w swoim życiu jak i w kontakcie z klientem.

Plan kursu

BÓL, CO JUŻ WIEMY, a czego nie

 • Różnice między starym a nowym podejściem
 • Bio-Psycho-Społeczny model
 • Ból: nowe spojrzenie, nowa wiedza, nowa definicja
 • Jak rozmawiać z klientem

BÓL A TRENING

 • Nowa wiedza = nowa rola trenerów (!)
 • Ból ostry a ból chroniczny
 • Zasady postępowania w bólu ostrym
 • Reakcja tkanki na duże obciążenie – czy ból oznacza uraz
 • Rola stanu zapalnego
 • Ból chroniczny: jak zrozumieć, jak planować trening
 • Jak kontuzja wpływa na czucie bólu

 

Dostęp do nagrania 6 tygodni!

 

Szkolenie prowadzi

Marcin Uciński – swoją ponad piętnastoletnią przygodę z fizjoterapią rozpocząłem pracując z osobami na wózku, co pozwoliło mi poznać możliwości i ograniczenia układu nerwowego oraz niesamowite możliwości kompensacji jakie posiada organizm ludzki. Praca z dziećmi pokazała mi  jak plastyczny i szybko uczący jest nasz mózg.

Współpraca z zawodowymi sportowcami nauczyła mnie jak ważne są detale, gdzie są limity i jak istotna i zarazem mało doceniana jest odnowa biologiczna. Moje poszukiwania odpowiedzi na pytanie „jak to działa” natrafiły na twardy orzech gdy około osiem lat temu zauważyłem, że podejście oparte na biomechanice nie jest skuteczne przy pracy z osobami z bólem chronicznym. Uwielbiam wyzwania, więc z zapałem zabrałem się do poszukiwań i ta droga doprowadziła mnie w całkiem nowe rejony wiedzy, którą chętnie się z wami podzielę podczas szkolenia. Wiedza pomaga zrozumieć, a gdy już zrozumiemy, życie staje się prostsze i bardziej przewidywalne

 

___________________________________________________________________________

Jak wejść do materiałów po zakupie?

Po opłaceniu zamówienia dostęp do kursu dostajesz automatycznie, od razu.

Pamiętaj, że aby mieć dostęp do kursu musisz się zalogować. Dostęp masz na dowolnym urządzeniu o ile jesteś ZALOGOWANY/A.

Wystarczy, że wejdziesz w konkretny kurs, ten który kupił_ś, następnie w program kursu (zakładka tuż pod zdjęciem), oraz za pierwszym razem klikniesz “DOŁĄCZ” (przycisk pod ceną).

W tym momencie masz już dostęp do webinaru / szkolenia. :)

Nauczyciel

69.00 zł